Gezi Yazıları

Napoli

Merhaba! Biraz güneye inip en güzel pizza yiyebileceğimiz şehre gitmeye ne dersiniz? Tabi ki de Napoli’den bahis ediyorum! Napoli’ye ulaşım çok kolay merak etmeyin! Napoli’ye Roma’dan trenle 1 saat 10 dakikada gidebilirsiniz. Napoli yunanca Nea-polis yani yeni şehir anlamına geliyor! O zaman hep beraber yeni şehire bakalım! Ben Napoli’de Garibaldi İstasyonu-Stazione Garibaldi’de indim. Burada eşyalarınıza dikkat etmenizi öneririm, bir çok kişi beni bu konuda uyardı! Ben bir problem yaşamasam da, siz de bence eşyalarınıza dikkat edin!

Napoli’ye hoşgeldiniz hadi hep beraber Napoli’yi gezelim!

Napoli İtalya’da beni en çok şaşırtan şehirlerden. Diğer hiç bir şehre benzetemedim bu yüzden görmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Napoli’de bir çok yerde dışarıya çamaşır asıldığını göreceksiniz, şaşırmayın!

Napoli sokakları…

Burası L’antica Pizzeria “Da Michele”. Via Cesare Sersale 1’de bulunuyor. Burası çok meşhur burada bir çok kişi pizza yemenizi önerecektir. Ben bu fotografı sabah çektim, pizza yemem mümkün değildi, öğleden sonra gittiğimde ise pizza sırasında önümde 500 kişi vardı! Bu yüzden çok kalabalık ve sıra olan bir yer olduğunu söyleyebilirim! Ben buradan pizza yiyemedim fakat siz yemek isterseniz diye buraya bilgileri bırakıyorum:)

Napoli’de gezerken girdiğim bir kilise ve mükemmel tavanı…

Napoli sokaklarına geri dönelim…

Napoli’de bulduğum bu mini pizzanın tadı mükemmeldi, bayıldım! Bu mini pizzaları sadece Napoli’de gördüm, diğer şehirlerde hiç göremedim, kesinlikle bu mini pizzanın tadına bakmanızı öneririm.

Napoli’de de pastalar çok güzel gözüküyor! Bahsettiğim gibi İtalya’da genellikle milföylü pastalar var! Tadlarına bakmanızı kesinlikle öneririm!

Napoli’de sokakta gezen bir çok köpek göreceksiniz! Napoli hayvansever bir şehir, diğer şehirlere göre hayvan oranı daha fazla, sırf bu yüzden Napoli’yi tekrar sevdim!

Şimdi Teatro San Carlo’ya geldim. Burası Via San Carlo, 98’de bulunuyor. Burası 1737’den kalma tiyatro salonu buraya gelip atmosferi görmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum!

Şu an Piazza del Plebiscito’ya geldim. Buraya gelmenizi öneririm. Burası yapı olarak çok güzel bir meydan! Kesinlikle buralarda gezinin!

Şimdi Galleria Umberto 1’ya geldim. Burası Via San Carlo 15’de bulunan bir galeri! Buraya kesinlikle gelmelisiniz!

Napoli sokaklarında hayatımda gördüğüm en büyük limonları gördüm! Gerçekten limonların büyüklüğüne bakar mısınız?

Şimdi Castel Nuovo’ya geldim. Burası Napoli’de bulunan bir şato! Burası Via Vittorio Emanuele 3’de bulunuyor! Kesinlikle bu şatoda gezmelisiniz! Burası Orta Çağ’da yapılmış. Castel Nuovo- yeni kale demek!

Burası Antica Pizzeria Del Borgo, Via Luigi Palmieri 13 üzerinde bulunuyor! Kesinlikle bu pizzacıya gitmenizi öneririm! Burası İtalya’da yediğim en güzel pizzayı yapan yerdi!

Napoli gezimiz sona eriyor! Diğer şehirlerde görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir