Psikoloji Yazıları

Yeni bir yıl yeni bir sen (!)

Yazıya sizi biraz düşündürterek başlamak istiyorum… Yeni yıl yeniliklerle ilgilidir. Kendimizi yenilemek için önemlidir. Yeni bir yıl yeni bir sen! Sen değiş yeni yılın değişsin! Yeni yıla girerken kendimizi nasıl yenileyebileceğimizi düşünebiliriz. Yeni yıla girerken her yerde hedefleriniz neler?! Bu cümleler artık bize fazla gelmeye ve baskı kurmaya başlamadı mı? Her yerde olan bu kelimeler sanki anlamını yitirdi ve başka bir boyuta dönüşmeye başladı. 
Derken ben bu yıl hedefsiz bir siz olmak ne demek? Yeni bir yıl aynı siz olsanız ne olur? diye aslında size sormak isterim.

Bu pazartesi diyete başlamayıp kilolarımızla devam etsek diyorum, hayatımızda yoluna gitmeyen şeyleri yeniyılda bir dilekle değişeceğine inanmayıp kendimizin neleri değiştirebileceğini düşünmeyi tercih ediyorum! Yeni yılda tabi ki yine hayatımızı güzelleştirmeyi seçelim, yine kötü anıları değerlendirip iyi olanlara alan açalım ama biraz da yeni yılda yeni olmayan şeylere yer açarak da kendi hayatımızdan ilham alabilir, kendi hayatımıza sahip çıkarak, bize anlamlı gelen durumları koruyarak belki de hedefsiz bir şekilde yeniyıla girmek de mümkün derim ben. Ve şimdiden hepinize iyi yıllar dilerim. Belki de hedeflemeden, hayatımızda yeri geldiğinde bize uygun bir şekilde yapacağımız değişikliklerle kendimizi dinleyerek ilerlemek bize iyi gelir ne dersiniz? Mutlu yıllarınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.