Hakkımda

Uzman Klinik Psikolog Feyza Melis Emiroğlu

Uzman Klinik Psikolog Feyza Melis Emiroğlu; İtalyan Lisesi mezunudur. YÖK bursu ile kazandığı Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Yüksek Onur derecesi ile mezun olmuştur. Öğrenim hayatında iken Roma La Sapienza Üniversite’nde Erasmus Programı ve Erasmus başarı bursu ile İtalyanca Psikoloji okumuştur. Yeditepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansını 4 üzerinden 3.83 ile tamamlamıştır. Tez konusu Yas Yaşayan Üniversite Öğrencilerde Keder, Psikolojik Dayanıklılık ve Travma Sonrası Gelişim’in İlişkisi’dir (The Relationship Between Grief, Resilience And Posttraumatic Growth In Bereaved University Students).

Hiwellapp Online Psikoloji Danışmanlık’ta Uzman Klinik Psikolog olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Suadiye’de Psikomola Danışmanlık Merkezi’nde de yüz yüze seanslarını gerçekleştirmektedir. Meslek hayatı boyunca psikodinamik yaklaşım temelli süpervizyon almış, ilişkisel psikodinamik temelinde eklektik terapi yaklaşımı ile görev almaktadır. Yüksek Teknoloji’de Tekno Psikoloji Köşe Yazarıdır.Sosyopix Mag’de Sosyo Köşe Yazarlık geçmişi bulunmaktadır. İngilizce, İtalyanca, Latince ve başlangıç seviyesinde İspanyolca ve Fransızca bildiği dillerdir. 

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde İdari Asistan olarak görev almıştır. Disleksi Merkezi’nde Psikolog olarak çalışmıştır. Yeditepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı kapsamında  Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi ve Hürriyet Kültür Merkezi’nde psikolog olarak görev almıştır.  Psikomola Danışmanlık Merkezi’nde staj, Erenköy Ruh ve Sinir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü gözlem yapmıştır. AXA Sigorta İnsan Kaynakları’nda İşe Alım Departmanı’nda ve Eğitim ve İç İletişim Departmanı’nda stajyer olarak görev almıştır. LÖSEV, Birey İnsan ve Ruh Sağlığında İz (Biriz), Yeditepe Üniversitesi Eğitime Destek Atölyesi, TEMA gibi sivil toplum kurumları ve çeşitli projelerde gönüllükte bulunmuştur.

EMDR terapisi yaklaşımı bakımından; EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1.Düzey Temel Eğitimini ve 2.Düzey İleri Eğitimi süpervizyon süreçleriyle tamamlamış bu perspektifle çalışmalarını yürütmektedir. Udi Oren tarafından gerçekleşen Herkes için EMDR Terapisi – İki Elin Sesi Protokolü: EMDR Terapisi ile İç Çatışmadan Kendinle Barışa seminerine katılmıştır. Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Araştırma Geliştirme ve Uygulama Derneği Üyesidir. 

Somatik Deneyimleme yaklaşımı açısından; Didem Çaylak van Zuijlen – Somatik Deneyimleme’nin Temel Kavramları, Sonia Gomes ve Aliye Didem Çaylak van Zuijlen Doğum / Doğum Öncesi Psikobiyolojisi İle Kolektif Travma seminerine katılmıştır.

Mita Psikoloji’den Çocuk ve Ergen Psikoterapisine Giriş Eğitimi’ni almıştır.